اکستنشن مژه یا کاشت مژه! فواید، مراقبت، عوارض کاشت مژه

اکستنشن مژه
آنچه در این مطلب می خوانید...

اکستنشن مژه برای افرادی طراحی شده است که موهایی در پلک چشمان خود ندارند یا به هر دلیلی آن را از دست داده اند و بارها سعی می کنند این مژه های از دست رفته را با لوازم آرایشی و ریمل یا مژه مصنوعی اصلاح کنند، اما گاهی اوقات کافی نیست، در این مقاله از فکر پاک با ما همراه باشید تا تفاوت میان اکستنشن مژه و کاشت مژه را متوجه شوید.

اکستنشن مژه
اکستنشن مژه

کاشت مژه، صرفا راه حلی برای زیبایی نیست! گاهی اوقات در بهبود افراد دچار سوختگی یا آسیب های مشابه ضروری است.

مژه آسیب دیده
مژه آسیب دیده

اکستنشن مژه، همچنین برای کسانی که مژه چشمان خود را به دلیل بیماری (مانند کرم حلقوی یا آلوپسی) یا شیمی درمانی از دست داده اند، گزینه خوبی است.
اگر می خواهید حقایق مهمی در مورد کاشت مژه و اطلاعاتی مانند انواع کاشت مژه، نحوه کاشت مژه، مزایا و معایب این نوع روش زیبایی بدانید، در ادامه با ما همراه باشید:

کرم حلقوی یا آلوپسی مژه
کرم حلقوی یا آلوپسی مژه

کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه، یک درمان توصیه شده برای افرادی است که مژه پلک های خود را از دست داده اند. این مسئله، احتمالا به دلیل استرس یا صرفاً بیماری یا فرآیند تصادفی پیش آمده، موهای مژه نه تنها یک جنبه زیبایی شناختی است، بلکه قبل از هر چیز برای سلامتی انسان نیز لازم می‌باشد.
مژه ها، عملکرد خاصی را در بدن انجام می‌دهند. آنها برای جلوگیری از ریزش عرق، روی چشم ما عمل می کنند. بنابراین، اکستنشن مژه، راهی برای جلوگیری از تحریک و حفظ آنها در شرایط عالی است. با این حال، ممکن است ریزش مژه ها صرفاً به دلیل گذشت زمان و پیری ایجاد شود.

نقش مژه
نقش مژه

علاوه بر این به طور خاص، افرادی که می‌خواهند مژه های بیشتر یا بلندتری داشته باشند از کاشت مژه بهره می‌گیرند. به طور کلی، کاشت مژه با استخراج فولیکول ها، از سایر قسمت های پوست سر، انجام می‌شود. تعداد موهای پیوند شده به این روش به طور معمول به صد عدد می‌رسد.

 

فواید اکستنشن مژه که باید بدانید

فایده اصلی اکستنشن مژه، نتیجه طولانی مدت آن می‌باشد. این روش زیبایی؛ باعث ایجاد اثرات ماندگار می‌شود و آن را بسیار کاربردی می‌کند. همچنین از نظر زیبایی شناسی نیز نتایج عالی ارائه می‌دهد. موهای استفاده شده در اکستنشن مژه، کاملا طبیعی هستند، به همین خاطر نتیجه باشکوه و فوق العاده است.

با کمک کاشت مژه، پلک ها ضخیم تر و پرتر به نظر می‌رسند که این کار، زیبایی چشم ها را افزایش می‌دهد. همچنین واضح است که این امر اثرات مثبتی بر سلامت چشم دارد. اگر کمبودی در کمیت یا کیفیت مژه ها وجود داشته باشد، این نوع کاشت می‌تواند آن را برطرف کند، به این ترتیب از چشم ها بیشتر محافظت می‌شود.

فواید اکستنشن مژه
فواید اکستنشن مژه

خطرات احتمالی و عوارض اکستنشن مژه

کاشت مژه، مانند هر عمل زیبایی دیگر، خطراتی را نیز به همراه دارد اگرچه بیشتر آنها جدی نیستند. شایع ترین عوارض کاشت مژه، مقداری ناراحتی مانند خارش یا درد بعد از انجام آن است. مشکل این است که اگر فردی چشم های خود را زیاد بخراشد، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، کارشناسان شستن کافی و دوره ای دست ها را توصیه می‌کنند.

از دیگر عوارض اکستنشن مژه این است که در برخی موارد ممکن است پس از اکستنشن مژه، ورم یا خونریزی نیز وجود داشته باشد. همچنین پس از کاشت مژه، ممکن است برجستگی هایی در پلک بالایی ظاهر شود و خطر رشد مژه ها در چشم بسیار کم است.

از طرف دیگر، از آنجایی که برای کاشت مژه از موهای اصلی استفاده می‌شود، نیاز به نگهداری (فر کردن و کوتاه کردن ماهانه) دارد که این کار می‌تواند باعث تحریک چشم شود.

کاشت مژه
کاشت مژه

اکستنشن مژه به چه کسانی توصیه می شود؟

بیشتر افراد که برای کاشت موی مژه به دنبال مشاوره پزشکی هستند، به دلایل زیبایی این کار را انجام می دهند. زیرا اگر مژه های شما بریزد، ضعیف باشد یا در اثر جراحت از بین رفته باشد، اکستنشن مژه، میتواند کمک کننده باشد.

شایع ترین دلایل ریزش مژه عبارتند از موارد زیر:

  • حوادث، جراحات یا سوختگی
    تغییرات هورمونی
    آلوپسی یا کچلی ناشی از کشیدن مژه ها
    کندن پلک ها و تاثیر گرما و حرارت بالا
    درمان دارویی مانند شیمی درمانی
ریزش مژه
ریزش مژه

بدون مژه، چشم ها فاقد بیان هستند و نه فقط چشم ها، کل صورت ناقص به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، کاشت مژه به مزایای غیرقابل انکار آن کمک میکند. موهای کاشته شده طبیعی هستند و برای همیشه باقی می‌مانند و طول آنها را می‌توان آزادانه تعیین کرد تا بتوان درخشش طبیعی را برای چشم ها ایجاد نمود.

 

مراقبت های لازم بعد از کاشت مژه شامل چه مواردی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، مراقبت از اکستنشن مژه، میتواند بسیار دشوار باشد. برای اطمینان از طول عمر کاشت مژه خود، بهتر است از روش های مراقبتی زیر استفاده کنید:

پس از کاشت مژه ها در هنگام شستن صورت به خصوص دور چشم، احتیاط کنید. هر حرکت مژه، میتواند باعث گره خوردن یا ریزش آنها شود.
از استفاده از پاک کننده های روغنی، آرایشی یا سایر محصولات صورت، خودداری کنید. چرا که روغن و چربی باعث از بین رفتن چسب مژه میشود.
پس از کاشت مژه؛ از ریمل مخصوصا ریمل ضد آب استفاده نکنید. برداشتن و شستن محصول از روی مژه ها باعث کشیده شدن آنها و ریزش زودرس آن ها میشود.
مژه ها را چند بار در روز با یک برس، شانه بزنید.
از ریختن آب مستقیم بر روی صورت خودداری کنید، زیرا فشار آب میتواند باعث شل شدن اکستنشن ها شود.
چشمان خود را با حوله مالش ندهید و طوری نخوابید که بالش روی چشم فشار بیاورد.

مراقبت های لازم بعد از کاشت مژه شامل چه مواردی است
مراقبت های لازم بعد از کاشت مژه شامل چه مواردی است

دوران بهبودی و ماندگاری کاشت مژه چقدر است؟

بهبودی تورم و کبودی ناحیه پلک پس از اکستنشن مژه، چند روز و گاهی چند هفته طول می‌کشد. همچنین ممکن است در ناحیه ای که موها برداشته شده اند، ناراحتی وجود داشته باشد اما در عرض چند روز از بین می‌رود.
باید منتظر بمانید تا موهای کاشته شده شروع به رشد کنند. این فرآیند در یک دوره 4 تا 6 ماهه به اوج خود میرسد.
لازم به ذکر است که موهای کاشته شده در دو هفته اول می‌ریزند، سپس تارهای موی جدید شروع به رشد میکنند.
برای ارزیابی نتیجه نهایی کاشت؛ بهتر است 12 ماه صبر کنید. حقیقت این است که پس از مداخله تنها چند روز طول میکشد تا فعالیت های عادی از سر گرفته شود. در هر صورت بهتر است، در هفته های اول پس از اکستنشن از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید.

دوران بهبودی و ماندگاری کاشت مژه چقدر است؟
دوران بهبودی و ماندگاری کاشت مژه چقدر است؟

بهترین نوع کاشت مژه برای هر مدل چشم

چشم ‌ها از نظر اندازه، شکل، عمق و رنگ کاملاً منحصر به فرد هستند، بنابراین برای انتخاب سبک مناسب کاشت برای مژه‌ ها، رویکرد و روش مورد استفاده یکسان نیست. نوع اکستنشن به شکل چشم طبیعی شما بستگی دارد.

مدل های رایج چشم و تکنیک های کاربردی برای کاشت مژه ها
مژه های صاف:
کسانی که مژه‌های صاف ‌تری دارند (مخصوصاً افراد آسیایی)؛ باید مژه‌های فر را انتخاب کنند، زیرا واقعاً چشم ‌ها را برجسته کرده و خط طبیعی پلک ها را بلند تر می‌کند، نه اینکه آن را پایین بکشد.
چشمان گرد و درشت:
کسانی که چشم ‌های گردتر و بزرگ ‌تری دارند از ظاهر چشم گربه‌ای بهره می ‌برند. استفاده از مژه های بلندتر در گوشه بیرونی چشم، چشم ها را کشیده تر میکند تا ظاهری بسیار جذاب داشته باشید.
چشم بادامی:
چشم های بادامی شکل، اغلب ظاهر گربه ای مناسب آن نیست. آنها تمایل دارند با اکستنشن مژه های بلندتر که در وسط چشم اعمال می‌شود، زیبا به نظر برسند تا چشم ها را بازتر و گردتر کنند.
چشم های عمیق:
کسانی که چشم‌ های عمیق دارند معمولاً به اکستنشن ‌های طولانی‌ با فرهای نه چندان زیاد نیاز دارند و غالبا از داشتن یک مژه کامل سبک ‌تر و کم حجم تر به جای پلک های پر حجم سود می‌برند، زیرا مژه های پر بر روی چشم ‌های کوچک ‌تر یا عمیق‌تر، ممکن است زیادی به نظر برسند.

بهترین نوع کاشت مژه برای هر مدل چشم
بهترین نوع کاشت مژه برای هر مدل چشم

خطرات احتمالی و عوارض اکستنشن مژه

کاشت مژه، مانند هر عمل زیبایی دیگر، خطراتی را نیز به همراه دارد اگرچه بیشتر آنها جدی نیستند. شایع ترین عوارض کاشت مژه، مقداری ناراحتی مانند خارش یا درد بعد از انجام آن است. مشکل این است که اگر فردی چشم های خود را زیاد بخراشد، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، کارشناسان شستن کافی و دوره ای دست ها را توصیه می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *